מעיין בבוסתן - עין בוסתן - מעגלי הקשבה בעין בוסתן
sign
זורעים זרעים של תקוה ושלום
  עברית| English| français|  عربي| Nederlands| Deutsch|
קרקס בעין בוסתן  |  

מעגל הקשבה בעין בוסתן

 
להלן מספר דברים אישיים שכתב גידי על מעגל ההקשבה להורים שמתקיים בעין בוסתן. המעגל מתקיים במתחם "דליה" (בגן הצעיר, הידוע בכינויו "הגן של גידי")ומזומנים אליו כל ההורים מכל קבוצות עין בוסתן.
 
 מעגל הקשבה עם צוות עין בוסתן בהנחייה של עיטאף
 
 
רציתי לספר לכם קצת על הפעילות שקורית בגן מחוץ לשעות הפתיחה, יש חגים משותפים, אסיפות הורים, ימי עבודה ,טיולים ומעגלי הקשבה... במעגל ההקשבה יושבים בד"כ במעגל ומספרים סיפורים , כל אחד על עצמו. יש חפץ דיבור, אבן יפה או חיה מלבד של הגן, או חפץ אחר שנעים להחזיק, ןמי שהחפץ בידו, רק לו יש את זכות הדיבור. ההנחיה היא לדבר מהלב, מה שעולה בי באותו הרגע, בלי לתכנן ,ולמקשיבים ,גם ,להקשיב מהלב להיות עם המספר, בלי לשפוט אותו ובלי לענות לו או להתווכח איתו, אפילו לא בלב... ההנחיה הנוספת היא לספר את עיקר הסיפור כדי שיהיה זמן גם לאחרים להתבטא,  והכלל שיש לשמור עליו הוא שמה שמספרים נשאר במעגל ולא מדברים עליו אח"כ עם אף אחד כי ככה בונים אמון... נושא השיחה יכול להיות כל נושא, מקרה משמח שקרה לי היום או מקרה עצוב,  מה אני אוהב ומה אני שונא, מה הזיכרון הראשון שלי ו וממה אני מפחד... העיקר הוא ללמוד להקשיב, באמת, מהלב.
 
יש לתבנית הזו של מעגל ההקשבה, עוצמה אדירה בעיניי, כי עבורי לפחות, זו דרך לראות ולהיווכח שהאדם השני, שנמצא מולי, הוא אדם בדיוק בדיוק כמוני נולד ככלי ריק, ומה שהחיים מלאו בכלי הוא לא אמיתי, כי הייתי באותה מידה יכול להיוולד מוחמד או פאטמה וגם אז הייתי מאמין שהאמונה שלי היא היא הצודקת והנכונה... ואני בעצם גם קצת מוחמד וקצת פאטמה וקצת אמיר וקצת רחל , כן וגם קצת נתניהו וקצת אחמדינגד והיטלר וגנדי,  וקצת גידי, קצת.   אני ממליץ לכם בחם על הפורמט הזה שנקרא מעגל הקשבה... וכולכם מוזמנים,
 
את המעגל מנחה עיטאף עוואד דוברת ערבית כשפת אם מדבורייה והיא מנחה מקצועית ונפלאה .
 
 באהבה, גידי.
 
 
Date & Time
 מעיין בבוסתן (עין בוסתן) חילף אום ראשד, בוסמת טבעון
כתובת לדואר: ת.ד 206, קרית טבעון  36011 

 Tel 972-53-3657027  Fax 972-4-9833688 
info@ein-bustan.org