מעיין בבוסתן - עין בוסתן - מאמונה למעשה - אמל פלח איאדאת
sign
זורעים זרעים של תקוה ושלום
  עברית| English| français|  عربي| Nederlands| Deutsch|
קרקס בעין בוסתן  |  
Home >> הורים מספרים >> מאמונה למעשה - אמל פלח איאדאת
 

מאמונה למעשה - מבט מזרזיר

אמל פלאח עיאדאת

 
שמי אמל. אני מורה במקצוע ואני גרה בכפר הבדואי זרזיר. אני אמא לשלושה ילדים: ערין בת 8, אלין בת 5, ותיים בן 3.ערין היא בכיתה א' בעין בוסתן, אלין בגן בתיים יצטרף בשנה הבאה.
 
איך הגעתי לעין בוסתן?
 
ערין, בתה של אמלאחרי לידת בתי הבכורה, התחלתי לחשוב - היכן היא תלמד? שאלה זו הדאיגה אותי מאד. אני זוכרת שהיה מישהו מזרזיר ששיתפתי אותו בדאגה שלי, והוא המליץ לי על גן בחילף, שם לדבריו יש גן משותף ערבי -יהודי. עניתי לו שלמרבה הצער, זה רחוק לי, והלוואי והיה משהו דומה, אך יותר קרוב אלינו. במשך השנתיים הבאות, הכנסתי את הערין לגנים בכפר, תחילה לגן מועצה ולאחר מכן לגן פרטי, אך לא הפסקתי לחפש גן מסוג אחר, שיתאים לנו... כאשר ערין היתה כבר בת 5, אחותי עבדה בחיפה בגן משותף ערבי יהודי, והכניסה את בנה לעין בוסתן, בחילף. זו היתה הזדמנות מצוינת לצרף אליו גם את בתי, ערין.
 
כיון שערין היתה רגילה לגנים שהתנהלו בשפת אמה (ערבית), הרי שבהתחלה היה לה קשה עם השפה הנוספת, הלא מוכרת, וכל הזמן שאלה אותי: "למה אני לא מבינה מה הם אומרים?" התגברנו על הקושי בעזרת הגננות המקסימות, וערין השתלבה היטב בגן. בשנה לאחר מכן,  ערין כבר בת 6 וכל חברותיה מהכפר כבר  עולות לכיתה א' -  והיא לא. היא סירבה להישאר שנה נוספת  בגן והשתוקקה לעלות לכיתה א'. אך היכן היא תלמד? בעין בוסתן אין בית ספר! מה עושים?
החלטתי להשאיר אותה עוד שנה בגן, בעין בוסתן, ובמהלך שנה זו, קבוצה מ"משפחת עין בוסתן" (הורים, מורים, אמיר...) החלו במפגשים שמטרתם הקמת כיתה א' של בית ספר בעין בוסתן. את החוויה הזו לא אשכח בחיים: מאותו רגע שהתחלתי להיות פעילה, הרגשתי ש"משפחת עין בוסתן" היא המשפחה שלי, וחדר הכיתה של כיתה א' משול לחדר בביתי.  בכוחות, ברצון ובאמונה שלנו - פתחנו כיתה א'!
 
עין בוסתן נותן לי תקווה, ומאפשר שלי לגלות מי אני, ומה אני רוצה.
רבים אומרים: אנחנו נגד הגזענות. נגד הפרדה בין שתי תרבויות, ערבים-יהודים... אך זה לא עוזר רק לצאת בהצהרות. צריך לעשות. צריך להצטרף אל מקום כמו עין בוסתן ולהרגיש את ה"ביחד" הערבי-יהודי, ולראות בעיניים כיצד הילדים חיים יחד, וחוגגים את החגים ביחד. עין בוסתן גורם לשינוי חיובי בחברה  ומאפשר לאנשים להכיר את האחר. האמונה שלי בעין בוסתן היא גדולה, ואני מאמינה שיהיה לנו בית ספר דו לשוני ערבי יהודי.
 
 
 
 
+ Add a New Comment
Comments
Loading Loading...
Date & Time
 מעיין בבוסתן (עין בוסתן) חילף אום ראשד, בוסמת טבעון
כתובת לדואר: ת.ד 206, קרית טבעון  36011 

 Tel 972-53-3657027  Fax 972-4-9833688 
info@ein-bustan.org