מעיין בבוסתן - עין בוסתן - מסע רוחני אל עין בוסתן - סמדר ביום
sign
זורעים זרעים של תקוה ושלום
  עברית| English| français|  عربي| Nederlands| Deutsch|
קרקס בעין בוסתן  |  
Home >> הורים מספרים >> מסע רוחני אל עין בוסתן - סמדר ביום
 

שמי סמדר, ואני גרה בטבעון עם יותם בעלי וילדינו -שלמה בן 6 ואיילה בת 4. שנינו ילידי טבעון, יותם מורה לגיטרה ומוסיקאי, ואני 
סמדר ובתה
מורה ליוגה ואמנויות קרקס.

שנינו גדלנו בבתים חילוניים ללא כל קשר לדת, אך בגיל ההתבגרות התחלנו להתעניין ביהדות, באמונה ובקיום המצוות מה שהוביל לכך שחזרנו בתשובה.בחרנו להשתייך לזרם החרדי שנקרא חסידות ברסלב ואחרי החתונה עברנו לגור יחד בצפת, שם נולדו שני ילדינו. אחרי כשש שנים של שמירה אדוקה על המצוות התחלנו לבחוןמחדש את אורך החיים הדתי והגענו למסקנה שאנחנו לא מוצאים את הסיפוק הנפשי והרוחני שחיפשנו. החלטנו לעזוב את הדת ואת צפת ולחזור לטבעון על מנת לפתוח דף חדש במקום הטבעי לנו ביותר, היכן שגדלנו.

שלמה מגילשנה וחצי הלך למעון של חסידות חב"ד, שם למד את כל מנהגי היהדות. בגיל שלוש כשגזרנו את שיערו לראשונה, השארנו לו את הפיאות– כנהוג. כשהגענו לטבעון ושלמה היה בן שלוש וחצי, החלטנו לשלוח אותו לגן חב"ד בטבעון על מנת לרכך את המעבר החד בשבילו. במשך שנתיים שלמה היה בגן הזה ובמקביל איילה היתה במשפחתון חילוני. בשלב זה כבר גזרנו לו את הפיאות וחיינו בבית חיים חילוניים לחלוטין ולכן הרגשנו שאנחנו רוצים לחפש מסגרת חינוכית שתתאים להשקפת עולמנו. הכרנו ואהבנו את גישת וולדורף אז חיפשנו גן שמחנך לפי שיטה זו.

את אמיר שלומיאן פגשתי בטבעון כמעט במקרה והוא סיפר לי על "עין בוסתן". לא שמעתי על הגן קודם והייתי סקרנית מאוד לגביו. הגענו לבקר מספר פעמים והתרשמנו מאוד מהאווירה החמה הנעימה והעוטפת שהוקרנה מהצוות המסור כלפי הילדים. בנוסף הערך האידיאולוגי מאוד קסם לנו - קיווינו שהשילוב עם דוברי הערבית יאפשר לנו כמשפחה להכיר את שכנינו יותר טוב ולשבור מחיצה מסויימת הקיימת בין שני המגזרים. בהקשר של התהליך הדתי סימל עבורנו הגן את הבחירה לחיות בהרמוניה עם כל מה שמקיף אותנו ולא בתוך גדרים היוצרים ריחוק והפרדה. בחרנו בגן כי ראינו בו מסגרת חינוכית נפלאה לשלמה מכל הבחינות ומסגרת קהילתית נפלאה למשפחה.

עבור שלמה המעבר מגן חב"ד לגן דו-לשוני היה טבעי ולא עורר שאלות לגבי ההבדלים בין המגזרים. הוא קיבל את המציאות החדשה בסקרנות ושמחה רבה וסיפר לנו בבית שבגן החדש יותר כיף כי קודם הוא היה צריך להתפלל הרבה, ועכשיו הוא שר הרבה!

אחרי שהתחילה שנת הלימודים החלטנו להעביר גם את איילה אל הגן. היא השתלבה במהירות ובשמחה ואוהבת את הגן מאוד. בבית כשאיילה משחקת עם הבובות שלה היא הרבה פעמים מדברת בשפת הג'יבריש ואומרת שהיא מדברת בערבית, וניכר שהשפה מחלחלת לתודעתה. בתוך מעגל השנה יש הרבה אירועים שמאפשרים להכיר את התרבות השונה- דרך המנהגים, השירים והמאכלים, וכך כולנו (גם ההורים) נהנים מכל העולמות. עכשיו אנו מרגישים שאנו כבר חלק מהקהילה של עין בוסתן, קהילה של אנשים נפלאים, שאת חלקם לא היינו זוכים להכיר אילולא היינו שולחים את ילדינו לגן.
 
 
+ Add a New Comment
Comments
Loading Loading...
Date & Time
 מעיין בבוסתן (עין בוסתן) חילף אום ראשד, בוסמת טבעון
כתובת לדואר: ת.ד 206, קרית טבעון  36011 

 Tel 972-53-3657027  Fax 972-4-9833688 
info@ein-bustan.org